Tango nedir?

Tango nedir diye sorarsanız, latin danslarından arjantin tango dansı, 19 yy.ılda Arjantin kökenlerine dayanır.

Türkiye’de ise tango Cumhuriyet’in ilk yıllarına denk gelir.

Tango gecelerine milonga adı verilir. İstanbul’da bir çok tango geceleri ve tango dersleri veren tango okulları bulabilirsiniz.

Tüm dansların en büyüleyici olanı tango, yirminci yüzyılın başında Arjantin’de Buenos Aires’ten başlayan tüylenmiş balo danslarıdır. Tango dansı genellikle bir erkeğin ve bir kadının senkronize hareketlerinde romantizm unsuru olarak gösterilir. Başlangıçta, tango yalnızca kadınlar tarafından gerçekleştirildi, ancak Buenos Aires’in ötesine geçtiğinde çiftler için bir dansa dönüştü.

Erken tango stilleri, bugün dans ettiğimiz yolları büyük ölçüde etkiliyor ve tango müziği, dünyanın dört bir yanındaki en büyük müzik türlerinden biri haline geldi. Tangoyu Yeni Dünyaya ilk katılan İspanyol yerleşimciler. Balo salonu tangosu, işçi sınıfı Buenos Aires’ten kaynaklanmış ve dans 1900’lu yıllarda Avrupa’da hızla yayılmış ve Birleşik Devletler’e geçmiştir. 1910’da tango, New York’ta popülerlik kazanmaya başladı.

TANGO STİLLERİ VE TEKNİKLERİ

Tango, tekrarlayan bir müzik tarzıyla dans ediliyor; müziğin sayısı 16 ya da 32 vuruş olacak. Tangoyu dans ederken, kadın tipik olarak erkeğin kolunun sahtekârlığında tutulur. Başını geride tutuyor ve sağ elini erkeğin alt kalçasına dayıyor ve adam, kadının bu pozisyonda dinlenmesine izin verirken onu yere eğrilmiş bir desende yönlendirmeli. Tango dansçıları, başarılı olabilmesi için hem müzik hem de izleyici kiti ile güçlü bir bağ kurmaya çalışmalıdır.

TANGO AYAKKABISI SATIN ALMAK İÇİN ONE LOVE TANGO MARKASINI ÖNEREBİLİRİZ.

Her renk, model ve desende bayan tango ayakkabıları için doğru adres.

2017 ayakkabı modelleri ve uygun fiyatlı tango ayakkabıları için mutlaka ziyaret edin. Şık, rahat, dengeli ayakkabı arıyorsanız tam yerindesiniz. Ayrıca tango kıyafetleri de temin edebileceğiniz bir adres. Tango dersleri ve tango kursları için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

www.onelovetango.com